herb Polski

Szkoła Podstawowa Nr 118 Im. Przyjaciół Mazowsza w Warszawie

KĄCIK PEDAGOGICZNY

Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością pdf   [466KB]

Współpraca ze Stołecznym Centrum Opiekuńczo-Leczniczym

Podopieczni oraz pracownicy Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego składają serdeczne podziękowania uczniom oraz nauczycielom naszej szkoły za pamięć, wspaniałe życzenia oraz wykonanie przepięknych piątek z Okazji Dnia Babci i Dziadka oraz Dnia Kobiet. My nauczyciele, jesteśmy bardzo dumni, że w naszej społeczności szkolnej mamy wrażliwych, utalentowanych i zaangażowanych uczniów. Serdecznie dziękujemy!

21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa

Projekt "Zwyczajni-Niezwyczajni"

Prezentujemy prace uczniów zrealizowanych w ramach projektu „Zwyczajni-Niezwyczajni” zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością przypadającego na dzień 4 grudnia.

Słuchowisko - Bajki bez barier

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością w Szkole Podstawowej nr 118 im. Przyjaciół Mazowsza w Warszawie zapraszamy Was, Drodzy Uczniowie wraz Rodzicami, do słuchania lub czytania „Bajek bez barier” wydanych przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko” i udostępnionych na stronie www.swiatelkodladzieci.pl

Wersje audio, czytane przez nauczycieli, nagraliśmy specjalnie dla Was.

 

Miłej lektury oraz przyjemnego słuchania
życzą koordynatorzy projektu:
Ewelina Pelc i Katarzyna Paderewska
wraz z zespołem nauczycieli wspomagających

„Pomiar kintetyki ciała w trakcie wykonywania ćwiczeń rehabilitacyjnych”

Firma Phibox S.A. – przeprowadza bezpłatne badania technologiczne „Pomiar kintetyki ciała w trakcie wykonywania ćwiczeń rehabilitacyjnych” dla dzieci w wieku 7-10 lat.

Darmowa diagnostyka wad postawy obejmuje:
– analizę podeszwowej strony stóp za pomocą podoscanu 2D;
– analizę statyczną rozkładu sił nacisku stóp na podłoże za pomocą platformy podometrycznej;
– analizę dynamiczną rozkładu sił nacisku na podłoże za pomocą platformy podometrycznej;
– analizę postawy ciała w statyce i dynamice za pomocą videografii 2D;
– indywidualny instruktaż ćwiczeń.

W celu umówienia wizyty prosimy Rodziców o kontakt telefoniczny z recepcją Active Place pod numerem tel.: 22 452 40 54. Liczba miejsc jest ograniczona.

Akcja badań objęta jest patronatem Urzędu Dzielnicy Białołęka.

Pomoc Psychologiczno-Psychoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży

– Ursynów (ul.Dembowskiego 6)
– Legionowo (ul.Rynek 14/3)
– Ząbki (ul.11 listopada 57)

W tych niedawno powstałych placówkach dzieci otrzymają bezpłatną pomoc psychologa, psychoterapeuty i terapeuty środowiskowego. W razie potrzeby Poradnie obejmują opieką całą rodzinę.

Świadczenia realizowane są w ramach NFZ, bez skierowania, krótkie terminy.

Kontakt:
tel. 535 154 731
e-mail: rejestracjaporadniepp@kaarmed.pl

Zatrzymać lęk

Zachęcamy do lektury poniżej zamieszczonych artykułów. Znajdziecie w nich Państwo informacje na tematy dotyczące epidemii COVID – 19 pomysły na to jak spokojniej przetrwać ten trudny czas.

Jak zadbać o zdrowie? 
[link otwiera się w nowym oknie]

Jak radzić sobie z lękiem? 
[link otwiera się w nowym oknie]

Rodzina w czasach kwarantanny 
[link otwiera się w nowym oknie]

Oswoić konflikt

Od grudnia Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom współpracuje z naszą szkołą w ramach projektu „Oswoić Konflikt!” finansowanego przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy. Celem głównym projektu jest podniesienie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu konstruktywnego rozwiązywania konfliktów bez przemocy, poprawienie komunikacji oraz podniesienie stopnia integracji wśród uczniów klas biorących udział w projekcie.

Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie przez trenerów Stowarzyszenia programu edukacyjnego „Konflikt – jak go oswoić?” w wybranych klasach I-VII oraz wsparcie wychowawców tych klas w dalszej pracy edukacyjnej i wychowawczej.

Uczniowie uczestniczą w specjalnie przygotowanych warsztatach, które rozwijają ich wiedzę i umiejętności w zakresie radzenia sobie z trudnymi emocjami, współpracy i komunikacji, czyli tych elementów, które pozwalają nam radzić sobie w sytuacjach konfliktowych. Po przeprowadzonych zajęciach trenerzy Stowarzyszenia przygotowują pisemne podsumowania, które będą zawierały opisy przebiegu warsztatów i funkcjonowania uczniów oraz wskazówki dla wychowawcy dotyczące dalszej pracy z klasą.

Przewidziane jest również zorganizowanie konsultacji bądź warsztatów dla rodziców dzieci biorących udział w projekcie, w obszarach związanych z tematyką projektu, takich jak komunikacja, radzenie sobie z trudnymi emocjami u dzieci czy metody konstruktywnego rozwiązywania konfliktów rówieśniczych.

Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na stronie Stowarzyszenia Q Zmianom: www.qzmianom.org

Projekt „Oswoić Konflikt!” jest współfinansowany ze środków miasta stołecznego Warszawy.

Jak poradzić sobie w czasie epidemii koronawirusa? [link otwiera się w nowym oknie]

Jak się uczyć?  [link otwiera się w nowym oknie]

Bezpłatna pomoc terapeutyczna [obraz]

Skip to content