Rekrutacja do pierwszych klas szkół ponadpodstawowych

15 maja 2024 r. rozpoczyna się postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę na rok szkolny 2024/2025. Rekrutacja zasadnicza będzie do 25 lipca 2024 r. Postępowanie uzupełniające na wolne miejsca rozpocznie się 29 lipca i potrwa do 12 sierpnia br. Podobnie jak w latach poprzednich, rekrutacja zasadnicza odbywa się z wykorzystaniem elektronicznego systemu naboru (warszawa.edu.com.pl). Natomiast w rekrutacji uzupełniającej kandydaci składają wnioski bezpośrednio do szkół, które będą dysponowały wolnymi miejscami.

Od 30 kwietnia br. ósmoklasiści będą mogli zapoznać się z wprowadzoną do systemu ofertą edukacyjną szkół na rok szkolny 2024/2025 – bez konieczności logowania się. Od 15 maja br. do 29 maja br. do godz. 15:00 kandydaci do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych będą mogli uzupełnić wniosek w systemie tj. wprowadzić dane, wybrać szkoły i oddziały (ułożyć listę preferencji) i złożyć go w szkole pierwszego wyboru. Kandydaci mogą wybrać dowolną liczbę szkół, a w nich dowolną liczbę oddziałów.

Upowszechnienie informacji o rekrutacji

Na stronie internetowej Biura Edukacji: edukacja.um.warszawa.pl (Rekrutacja -> Po szkole podstawowej) są informacje dla kandydatów i ich rodziców, w tym m.in. wykaz dni otwartych w szkołach, harmonogram rekrutacji, zasady rekrutacji do poszczególnych typów oddziałów, jak policzyć punkty rekrutacyjne, wyszukiwarka zawodów, itp. Strona ta będzie aktualizowana o nowe komunikaty w zależności od etapu postępowania rekrutacyjnego.